Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

  1. Úvod
  2. BLOG »
  3. Význam športu pre telo a myseľ
Význam športu pre telo aj myseľ

Cvičenie je dobrý spôsob odreagovania sa od svojej práce, svojich problémov, cítiť sa fyzicky, ale aj psychicky lepšie, zbaviť sa bolestí chrbta, prečistiť si hlavu, zvýšite si sebadôveru a dokonca zlepšuje mozgovú činnosť. Taktiež cvičenie znižuje stres a hnev, pretože sa v tele vylučujú endorfíny, ktoré vytvárajú pocit dobrej nálady. Budete optimistickejší, plný energie a sily.

Hovorí sa že ráno je ideálny čas na cvičenie. Organizmus je oddýchnutý po nočnom spánku. Po zvyšok dňa budete mať zvýšenú mentálnu pozornosť a ostrejšiu koncentráciu. Aj krátke, pokojne minútové každodenné cvičenie totiž prináša výsledky. Nevyžaduje veľa času, ani žiadne špeciálne pomôcky a pravidelná kardioaktivita má veľa priaznivých účinkov na organizmus. Ranný tréning naštartuje Váš metabolizmus, ktorý je schopný pracovať na zvýšených obrátkach v priebehu ďalších 24 hodín a nabije Vás pozitívnou náladou . Výhodou je aj to, že cvičíte vždy nalačno. Posilňujete srdcovo – cievny aparát, a ak sa mu budete venovať primerane a pravidelne, zvýšite svoju zdatnosť, výkon srdca, podporíte imunitu a neposlednom rade také cvičenie prispieva aj k zníženiu stresu.

Hlavným prínosom dobrej telesnej kondície je:

  • schopnosť vysporiadať sa s každodennými problémami a
  • zachovať si dostatok energie pre čas voľna.

Pohyb môže k Vášmu životu pridať niekoľko rokov navyše, jeho hlavným prínosom však je, že Vám k týmto rokom pridá viac životnej energie. Čím intenzívnejšie budete cvičiť, tým rýchlejšie do vás energia bude prúdiť.

Šport napomáha nielen dobrej fyzickej kondícii, ale má pozitívny dopad aj na psychiku človeka. Uvoľňuje myseľ a pekne vyformovaná postava prispieva k vyššiemu sebavedomiu. Trénovaný človek lepšie zvláda stresové a záťažové situácie, čiže prirodzenou cestou odstraňuje stres a záťaže. Zlepšujú sa mentálne funkcie, čulosť, intelektuálna výkonnosť, znižujú sa pocity psychickej vyčerpanosti.

Neexistuje žiadne vekové obmedzenie, takže cvičiť môžete v akomkoľvek veku. Samozrejme, intenzitu cvičenia musíte prispôsobiť svojmu zdravotnému stavu. Ak Vám v tom bráni len nedostatočná motivácia, po prečítaní tohto článku, sa možno  skutočne zamyslíte a prekonáte lenivosť, ktorá je asi najčastejším problémom začať.

Riaďte sa heslom: Pohyb je radosť, nie otrava!

ZDROJ: sportworld.sk

 

Kontakty

+ 421 904 212 466

+ 421 905 435 266

info@domsportu.sk

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.