Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

  1. Úvod
  2. BLOG »
  3. Inline korčulovanie
INLINE KORČULOVANIE

Korčuľovanie zažíva svoj veľký boom, a to najmä vďaka dostupnosti kolieskových korčúľ a tiež aj množstva trás a ciest, na ktorých sa môžete bezpečne a pohodlne korčuľovať. Prečo si však vybrať korčuľovanie ako svoj obľúbený šport spomedzi všetkých ostatných?

Zdroj obrazku: sportujeme.sk

Korčuľovanie má celý rad výhod, ktoré časom zistíte a ktoré Vás budú ku korčuliam neustále lákať. V prvom rade je to zdravá kondícia a celkovo fyzická záťaž, ktorú si rozhodne aj Vaše telo vyžaduje a ktorú potrebuje. O chudnutí či o nutnosti športovania počúvame stále, ale aj tak sa niektorí nemajú k činu a nevedia začať. Pravdou je, že niektoré športy sú fyzicky dosť náročné, najmä pre začiatočníkov. To sa však dá pri korčuľovaní regulovať. Fyzická záťaž tu však je, bez nej by ste nemohli prejsť Vami zvolenú trasu. Avšak môžete si ju regulovať podľa množstva stúpania či celkovej kvality, k čomu sa dostaneme nižšie v článku. Pri chudnutí sa taktiež spomínajú aj kalórie a ich spaľovanie. Tie však nespálite ničím iným, ako fyzickou aktivitou, pričom dáte Vášmu telu poriadne „zabrať“. Samotné inline korčuľovanie však môže byť pre Vás aj aktívny relax, ktorým si vyplníte Váš voľný čas a urobíte niečo pre Váš zdravší organizmus. Kolieskové korčule Vám umožnia spoznávať krásy Vášho okolia rýchlejšie, avšak možno pohodlnejšie ako doteraz.

Obmedzenie tohto športu sa vzťahuje azda len na počasie. S tým úzko súvisí aj ročné obdobie, pričom korčuľovaniu sa prakticky môžete venovať okrem zimných mesiacov ostatné všetky. Nedokážeme povedať, ktorý mesiac či obdobie je najlepšie, aby ste si svoje kolieskové korčule obuli, keďže počas leta je relatívne dosť teplo, inokedy je zasa chladno. Je preto potrebné nájsť si také podmienky, ktoré sú vhodné práve pre Vás.

Inline korčuľovanie by však nemohlo byť bez korčúľ. Kolieskové korčule tvoria neodmysliteľnú súčasť, pričom je nutné vybrať si tie „ideálne“ pre Vás. Aké to však budú často záleží na Vašich preferenciách. Obecne možno povedať, že azda všetky kolieskové korčule majú kostru vyrobenú z tvrdých a odolných materiálov, vo vnútri sú však príjemne mäkké a poskytujú Vám dostatočný komfort. Rozdiely sa môžu vyskytnúť napríklad v kolieskach či v zapínaní korčúľ, ktoré je často odlišné. Začiatočníkom však veľmi radi poradia skúsenejší korčuliari, a tak sa netreba obávať kúpy zlej výbavy na inline korčuľovanie, ku ktorej patria aj chrániče či prilba.

Oddych počas letných prázdnin či letného obdobia tak nemusí byť len leňošenie, ale aj relax v podobe korčuľovania sa. Je to zdravé, je to zábava a budete sa po tejto aktivite cítiť oveľa lepšie. Intenzitu si určujete Vy sami výberom trasy. Na začiatku je lepšie vyberať skôr jednoduchšie cesty, kde si môžete precvičiť pohyb, aký treba pri korčuľovaní vykonávať a najmä prácu s nohami. Kolieskové korčule nepatria len deťom ako darček k sviatku, ale sú vhodným nástrojom pre každú vekovú kategóriu, ako si udržať postavu a cítiť sa lepšie.

V našej ponuke si nájde kolieskové korčule skutočne každý :)

 

Pekný a úspešný deň vám praje DomŠportu.sk

 

Kontakty

+ 421 904 212 466

+ 421 905 435 266

info@domsportu.sk

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.